سرسخن: بیا تا گل برافشانیم

سخن سردبیر

چکیده

سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، به عنوان گنجینه‌­ای از قدیمی­‌ترین میراث ‌فرهنگی ایران اسلامی با مجموعه‌های نسخ خطی، اسناد، نسخه‌‌های چاپ سنگی، مطبوعات وآثار موزه‌ای منحصر به فرد؛ در کنار مجموعه‌هایی از جدیدترین تولیدات علمی در قالب کتاب‌های چاپی و منابع الکترونیکی، پیشتاز ارائه بیشترین و با کیفیت‌­ترین خدمات به پژوهشگران بوده است. این مجموعه همواره بر استفاده از ابزارهای گوناگون اشاعه دانش تأکید داشته و با انتشار نشریه الکترونیکی شمسه سعی دارد آخرین نتایج و یافته‌­های پژوهشی کارشناسان حوزه­های مختلف و مرتبط با فعالیت­‌های سازمان را، در اختیار محققان قرار دهد.
قریب 10 سال است که  آغاز فعالیت نشریه الکترونیکی شمسه در سازمان کتابخانه­‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی می‌گذرد و در این مدت مانند هر کار نویی، فراز و نشیب­های بسیار را گذرانده تا به جایگاه حال حاضر خود رسیده است و باید گفت که همواره در انتقال افکار، آرا و دانش سازمانی به محققان که هدف اصلی انتشار این نشریه می­‌باشد موفق عمل نموده است. این مهم میسر نمی­‌شد مگر با روشنفکری و همت مسئولان والامقام سازمان کتابخانه­‌ها، موزه‌­ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و تلاش همکاران  فرهیخته.
در این جا شایسته است از تلاش ارزشمند اساتید و بزرگانی همچون آقای دکتر سالاری، آقای دکتر زره ساز، خانم توکلی، داوران مقالات و دیگر عزیزان، که با امید بارور کردن هرچه بیشتر این نشریه صورت پذیرفته است تقدیر گردد.
اکنون که پس از مدتی انتشار نشریه از سرگرفته شده است خداوند را شاکریم و مدد می­‌طلبیم از همه مسئولان و همکاران عزیز تا در راه رسیدن این نشریه به درجات موفق علمی و همچنین اهداف انتشار آن که همانا انتقال اطلاعات، دانش و تجربیات مرتبط با سازمان می‌باشد، همانند گذشته یار و یاور ما باشند.